Ana Sayfa Güvenilir Sonuç

Güvenilir Sonuç

Laboratuvar analiz sonuçlarının doğru çıkması için örneklerin hayvanlardan alınmadan yapılması gerekli olan bazı işler vardır. Biyokimyasal analizler için sekiz saatlik açlık mutlaka gereklidir. Örnek yollandığı dönem içinde yapılan ilaç uygulamaları kan sonuçları etkileyebileceğinden mutlaka ilaç bilgileri laboratuvara verilmelidir.

Alınan kanlarda hemolizi engellemek için kan alımı sırasında kanın zarar görmesini engellemek için önlemler alınmadır. Hayvanlara yapılan aşılamalar veya kortizol gibi ilaçlar sonuçların yanlış yorumlanmasına neden olabilir. Bu uygulamaların ne kadar zamandır yapıldığı mutlaka bildirilmelidir. Hayvanların yaşı, türü ve cinsiyet bilgileri analizleri değerlendirmek için önemlidir. Laboratuvarın analiz formunda hasta bilgileri ayrıntılı olarak verilmeli ve istenilen bilgiler mutlaka doldurulmalıdır.

Analizlerin doğru çıkmazı içim laboratuvarımızda hayvan analizlerinde doğru sonuçlar veren ve bizim tarafımızdan da testlerden geçirilmiş cihazları kullanmaktayız. Cihazlar kullanan teknik personelimizi düzenli eğitimlere alarak bilgilerini güncel tutmaktayız. Sonuçlar uzman veteriner hekimler taraf-ından kontrol edildikten sonra raporlanmaktadır.